Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
sobota: 10:00 – 14:00

Dane kontaktowe:
e-mail: brafitomania@gmail.com
kom.: 691 104 184

Adres:
ul. Partyzancka 6/2, Ostrów Wielkopolski

Jak dobrać biustonosz?

Jak ocenić, czy biustonosz leży właściwie?

Oto spis najważniejszych warunków, jakie powinien spełniać stanik w dobrym rozmiarze. Wszystkie one, jeśli jeszcze nie są, to wkrótce staną się dla Ciebie oczywiste. Przekonasz się, że tak dobrany biustonosz jest wygodny, poprawia samopoczucie, koryguje Twoją sylwetkę i sprawia, że zawsze czujesz się komfortowo i pięknie.

We właściwie dobranym biustonoszu:

Tył stanika leży poziomo, zapięcie pozostaje na tej samej wysokości – nie przesuwa się w górę w trakcie noszenia. Jeśli tak się dzieje – koniecznie wypróbuj węższy obwód pod biustem.

Uwaga: przy zmniejszaniu obwodu pod biustem koniecznie trzeba powiększyć miseczkę o jeden lub dwa rozmiary.

Piersi są ładnie uniesione (nie dotykają brzucha!). Jeśli Twoje piersi obwisają – najczęściej oznacza to, że obwód pod biustem jest za szeroki. Sięgnij po węższy obwód i większą miseczkę. Samo skracanie ramiączek w nieskończoność nie rozwiąże problemu.

Ciężar biustu NIE opiera się na ramiączkach (ramiączka nie wpijają się w ramiona). Jeśli na Twoich ramionach powstają wgłębienia od ramiączek, a skóra w tych miejscach jest boleśnie otarta, znaczy to, że ciężar Twoich piersi spoczywa na ramiączkach, nie na obwodzie pod biustem. A to oznacza, że obwód pod biustem jest zbyt szeroki. Sięgnij po węższy obwód!

Piersi w całości mieszczą się w miseczkach. Przyjrzyj się bardzo uważnie: czy nad krawędzią miseczki lub w okolicy pachy nie tworzą się „bułeczki” czy fałdki? Czy linia biustu jest gładka, również gdy założysz bluzkę? Jeśli tak nie jest, oznacza to, że miseczka jest zbyt mała – wybierz koniecznie większą.

Fiszbiny okalają piersi, leżąc gładko na klatce piersiowej, nie wbijają się w żadnym miejscu w tkankę piersi. Fiszbiny to „obramowanie” dla piersi. Kobiety noszące latami zbyt małe miseczki przyzwyczaiły się do sytuacji, że fiszbiny opierają się o piersi, a ich końcówki nierzadko wbijają się w nie z boków. To niedopuszczalne – miejsce fiszbiny jest pod biustem i z boków piersi, nie – na biuście. Miseczki różnią się rozstawem i średnicą fiszbin – należy brać to pod uwagę przy doborze rozmiaru.

Miseczki nie marszczą się ani nie fałdują, lecz leżą gładko na piersiach. Widoczny luz w miseczkach oznacza, że są one zbyt duże. Sięgnij po mniejszą miseczkę.

Obwód stanika trzyma się mocno i poziomo na ciele, lecz nie powoduje bólu. Wiele z nas przyzwyczaiło się do zbyt luźnych obwodów – przy braku odpowiednio dużych miseczek było to jedyne wyjście, by zmieścić się w stanik. Teraz jednak, gdy miseczki G czy H przestały być rzadkością, możemy zrezygnować z tych przyzwyczajeń. Ale: dobrze dobrany obwód jest ciasny, ale wygodny – jeśli powoduje ból czy trwałe otarcia na skórze albo utrudnia oddychanie, jest zbyt ciasny. Należy wtedy wybrać większy obwód. Nie warto jednak przejmować się niewielkimi śladami pozostawianymi przez stanik na skórze – takie „wzorki” są nieuniknione przy każdym dopasowanym ubraniu i z szybko znikają.

Nie lekceważ także sposobu zakładania stanika! To kluczowy moment dla oceny czy rozmiar biustonosza jest właściwy. Pamiętaj, że Twoim celem jest dobranie najlepszego stanika – nie warto iść na kompromisy, bez względu na to, jak bardzo podoba Ci się biustonosz, który przymierzasz. Jeśli będzie niewłaściwie dobrany, nie spełni swojej funkcji.

Jak zakładać stanik?

Istnieją różne sposoby zakładania stanika. Poniżej kilka wskazówek:

  1. Przy wkładaniu stanika, zanim zapniesz go z tyłu, warto pochylić się do przodu i zrobić to dopiero w skłonie. Pamiętaj, by świeżo przymierzony stanik zapinać na najluźniejsza haftkę – pozostałe stanowią „zapas” na czas, gdy biustonosz się nadciągnie.

  2. Upewnij się, że fiszbiny znajdują się dokładnie pod piersiami, nie nachodzą na nie w żadnym miejscu. Po zapięciu stanika ułóż piersi w miseczkach, wygarniając je ruchami masującymi spod pach. Cała pierś powinna zmieścić się w miseczce – jeśli tak się nie dzieje, miseczka jest zbyt mała.

  3. Ramiączka powinny dodatkowo lekko unosić piersi już podtrzymane przez miseczki i obwód stanika. Wyreguluj ich długość tak, by nie zsuwały się z ramion, ale i nie wpijały boleśnie w skórę. Pamiętaj, że to nie na nich powinien trzymać się ciężar piersi.

  4. Po założeniu i zapięciu stanika wykonaj kilka gwałtownych ruchów: kilka skłonów, podskoków, skrętów ciała. Jeśli w trakcie tych ewolucji zapięcie stanika przesunęło się w górę bądź piersi zaczęły wymykać się z miseczek – stanik z pewnością nie jest właściwie dobrany.

Jeżeli jest to dla Ciebie skomplikowane, albo po prostu chciałabyś skorzystać z profesjonalnej porady brafitterki… zapraszamy do Nas !!!